ضربه – تکان ساخت دستگاه دستگاه تبدیل

ضربه – تکان: ساخت دستگاه دستگاه تبدیل Speech Aid کمک گفتار

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت + تولید مسکن یک سوم تقاضا

آمار نشان می دهد هم اکنون تولید مسکن به یک سوم میزان تقاضا رسیده هست؛ از سوی دیگر در شرایطی که از بهار امسال بازار مسکن آماده ورود به دوران پیش رونق بود با وقفه

قیمت + تولید مسکن یک سوم تقاضا

تولید مسکن یک سوم تقاضا + قیمت

عبارات مهم : ایران

آمار نشان می دهد هم اکنون تولید مسکن به یک سوم میزان تقاضا رسیده هست؛ از سوی دیگر در شرایطی که از بهار امسال بازار مسکن آماده ورود به دوران پیش رونق بود با وقفه تعویق تصمیم گیری جهت ساخت و ساز از سمت عرضه مواجه شد.

به گزارش ایسنا، آمار حاکی از آن است با اینکه تعداد پروانه های ساختمانی صادر شده است طی بهار امسال در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران زیاد کردن ۲۷.۶ درصدی را تجربه کرده، تعداد واحدهای ساخته شده است یا در حال ساخت از طریق این پروانه ها ۴.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کم کردن یافته هست. این عنوان نشان دهنده به تعویق افتادن تصمیم جهت شروع ساخت و ساز، کم کردن ارتفاع بناها، زیاد کردن متراژ و کم کردن میانگین تعداد واحد در بلوکهای ساختمانی باشد. این عنوان را کم کردن ۲.۲ واحد میانگین در پروانه های ساختمانی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران اثبات می کند.

قیمت + تولید مسکن یک سوم تقاضا

کاهش عرضه و تقاضای مسکن در بهار

طی یک سال منتهی به بهار امسال تعداد واحدهای مسکونی نیمه کاره و تکمیل شده است در پایتخت کشور عزیزمان ایران ۴.۹ و در کل کشور ۲.۸ درصد کم کردن داشته هست. البته تعداد پروانه های ساختمانی در کل کشور ۲.۲ درصد و در پایتخت کشور عزیزمان ایران ۲۷.۶ درصد نسبت به فصل مشابه سال گذشته اوج رفته است.

در شرایطی که آینده نگری می شد عرضه و تقاضا در بازار مسکن تحت تاثیر انتخابات ریاست جمهوری با کم کردن مواجه شود این اتفاق افتاد. بعد از اینکه در بهار امسال میانگین معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۹ درصد کم کردن یافت، آمار صدور پروانه های ساختمانی نیز، خبر از افت ۱۹.۳ درصدی ساخت و ساز نسبت به زمستان و افت ۴.۹ درصد نسبت به بهار سال قبل می دهد.

آمار نشان می دهد هم اکنون تولید مسکن به یک سوم میزان تقاضا رسیده هست؛ از سوی دیگر در شرایطی که از بهار امسال بازار مسکن آماده ورود به دوران پیش رونق بود با وقفه

کاهش ۲.۲ واحدی تعداد واحدهای مسکونی در ساختمانها

بهار سال ۱۳۹۶ در پایتخت ۲۲۷۳ پروانه احداث ساختمان به وسیله شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران صادر شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۰.۵ درصد کم کردن و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۲۷.۶ درصد زیاد کردن داشته هست. این تعداد پروانه جهت احداث ١٤٩٣٦ واحد مسکونیدر شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران آینده نگری شده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۹.۳ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۴.۹ درصد کم کردن داشته هست. میانگین تعداد واحد مسکونی جهت هر یک از این پروانه های احداث ساختمان ۶.۶ واحد بوده هست. این رقم در بهار پارسال ۸.۸ واحد بود.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه های احداث ساختمان صادرشده از سوی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران در فصل بهار ١٣٩٦ بالغ بر ٢٦٧٢,٩ هزار متر مربع بوده است که نسبت به فصل گذشته حدود ۲۷.۴ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۲۹.۳ درصد کم کردن داشته هست. میانگین مساحت زیربنای این دسته از پروانه ها در دوره ی مورد بررسی حدود ١١٧٦ مترمربع بوده است.

قیمت + تولید مسکن یک سوم تقاضا

در کل کشور نیز در فصل بهار سال ١٣٩٦ تعداد ٢٩٨٨٤ پروانه احداث ساختمان به وسیله شهرداری های کشور صادرشده که نسبت به فصل گذشته حدود ۱۹.۶ درصد کم کردن و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۲.۲ درصد زیاد کردن داشته هست. با این حال در این فصل تعداد ٧٩٦٨٨ واحد مسکونی در پروانه های صادر شده است جهت احداث ساختمان از سوی شهرداری های کشور آینده نگری شده است است که نسبت به فصل گذشته حدود ۲۱.۹ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۲.۸ درصد کم کردن داشته هست. میانگین تعداد واحد مسکونی در هر پروانه احداث ساختمان ۲.۷ واحد بوده که ۰.۱ واحد نسبت به سال قبل کم کردن یافته هست. مجموع مساحت زیربنا در پروانه های صادرشده جهت احداث ساختمان در فصل بهار ١٣٩٦ نیز حدود ١٤٥٥٣,٣هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۲۷.۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود ۶.۹ درصد کم کردن داشته هست. میانگین مساحت زیربنا در این پروانه ها ٤٨٧ مترمربع بوده است.

تولید مسکن یک سوم تقاضا است

اگر میانگین ساخت و ساز در بهار امسال را ملاک قرار دهیم می توان آینده نگری کرد که حدود ۳۲۰ هزار واحد مسکونی طی یک سال تولید شود؛ در حالی که بر اساس طرح جامع مسکن، کشور سالیانه به حدود یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد.

آمار نشان می دهد هم اکنون تولید مسکن به یک سوم میزان تقاضا رسیده هست؛ از سوی دیگر در شرایطی که از بهار امسال بازار مسکن آماده ورود به دوران پیش رونق بود با وقفه

انتظار زیاد کردن معاملات در ماه ربیع

قیمت + تولید مسکن یک سوم تقاضا

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک درخصوص آینده نگری از آینده بازار مسکن گفت: معمولا در ماههای محرم و صفر معاملات مسکن پایین می آید ولی با ورود به ماه ربیع الاول با توجه به اینکه مردم این ماه را خوش یمن می دانند اقدام به خرید مسکن می کنند و روند بازار بهتر خواهد شد. در حال حاضر نیز در سطح مشاوران املاک، مراجعات زیاد کردن پیدا کرده است.

مصطفی قلی خسروی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: تعداد معاملات در ماههای آینده حدود ۱۰ درصد زیاد کردن پیدا می کند. قیمت مسکن نیز مقدار اندکی بالاتر از قیمت تورم قرار می گیرد. جهش قیمتی در بخش مسکن اتفاق نمی افتد، ولی از شاخص تورم مقداری عبور خواهد کرد. علتش هم این است که تقاضا نسبت به عرضه کمتر است.

به گفته خسروی اگر تسهیلات در روند مناسب پرداخت شود، در نخستین مقطع شیب قیمت مسکن مقدار اندکی به سمت اوج می رود و اگر تسهیلات ادامه پیدا کند بعد از مدتی، قیمت مسکن به حالت ثبات می رسد.

رئیس سابق اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به زمین لرزه استان کرمانشاه گفت: بسیار از این واقعه تلخ ناراحت هستیم و به هموطنان تسلیت می گویم. از سوی دیگر باید گفت اگر این اتفاق نمی افتاد با توجه به تسهیلاتی که دولت به منزل اولیها پرداخت می کند تحرک بازار مسکن زیاد می شد، ولی وقوع زمین لرزه باعث می شود که مناطق زلزله زده در اولویت منابع دولتی قرار بگیرند که البته اقدام درست نیز همین است.

خسروی راجع به تاثیر تسهیلات دولتی از جمله “صندوق بعد انداز مسکن یکم” در بازار مسکن گفت: این صندوق حدود ۱۵ درصد، تعداد معاملات مسکن را زیاد کردن می دهد. ولی با توجه به وقوع زمین لرزه، معاملات مقداری تحت تاثیر قرار می گیرد. اگر این اتفاق نمی افتاد شاید معاملات مسکن در نیمه دوم رشد ۳۰ درصد را تجربه می کرد.

واژه های کلیدی: ایران | پروانه | اخبار اقتصادی و بازرگانی

قیمت + تولید مسکن یک سوم تقاضا

قیمت + تولید مسکن یک سوم تقاضا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz